پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
503
-
الف
+

ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در پکن برگزار می‌شود

ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در هشتم آبان ماه در دانشگاه پکن واقع در پایتخت کشور چین برگزار می‌شود.

ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در هشتم آبان ماه در دانشگاه پکن واقع در پایتخت کشور چین برگزار می‌شود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی کشورمان با خانم وانگ ایدن، مسئول پژوهشگاه ایران دانشگاه  پکن دیدار و در خصوص برگزاری ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در این دانشگاه گفت‌وگو کرد.

الماسیه طی سخنانی، ضمن اشاره به برگزاری پنج سمینار ایران‌شناسی طی چند دهه گذشته توسط مسئولان پیشین پژوهشگاه ایران، از تلاش‌های خانم وانگ ایدن و مسئولین بخش فارسی دانشگاه پکن که زمینه برگزاری دور ششم این سمینار را فراهم کردند، تشکر کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در روزهای هشتم و نهم آبان‌ماه در دانشگاه پکن برگزار می‌شود. در این سمینار 40 نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های چین و سه نفر از اساتید ایران‌شناس کشورهای ژاپن آلمان و آمریکا حضور خواهند یافت که به ارائه مقاله می‌پردازند.

وی  ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علیزاده، معاون بین‌الملل بنیاد ایران‌شناسی نیز در این سمینار دو روزه شرکت خواهد کرد.

الماسیه همچنین، بیان کرد: سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و معاون دانشگاه پکن در مراسم اقتتاحیه این سمینار سخنرانی خواهند کرد.

وی در خصوص مقالات ارائه شده از سوی اساتید شرکت‌کننده در این سمینار گفت: این مقالات در چند گروه دسته‌بندی و در پنل‌هایی تحت عناوین فرهنگ ایرانی اسلامی در چین، مطالعات سلسله یوان، ارتباطات فرهنگی و ادبیات، فرهنگ سیاسی، داروها و گیاهان دارویی، جاده ابریشم و میراث باستانی ارائه خواهد شد.

مرکز پژوهش‌های ایران دانشگاه پکن در اوایل دهه 1990 میلادی تأسیس شده که تاکنون پنج سمینار ایران‌شناسی در این دانشگاه برگزار کرده است.

ح ی / ح ی

نظر شما
ارسال نظر