پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
1373
-
الف
+

ساخت فیلم مشترک ایران با چین، ایتالیا، آرژانتین، ارمنستان و فرانسه

ایران با کشورهای چین، ایتالیا، آرژانتین، ارمنستان و فرانسه فیلم مشترک می‌سازد.

ایران با کشورهای چین، ایتالیا، آرژانتین، ارمنستان و فرانسه فیلم مشترک می‌سازد.

بنیاد فارابی طی سه سال‌ اخیر مذاکرات و اقداماتی برای ساخت فیلم مشترک با کشورهای چین، ایتالیا، آرژانتین، ارمنستان و فرانسه انجام شده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اعلام این موضوع اظهار داشت که یکی از وظایف بنیاد سینمایی فارابی، حمایت از تولید فیلم مشترک با دیگر کشورها می‌باشد.

علیرضا تابش کفت: همواره یکی از دغدغه‌های بنیاد فارابی، حمایت از ساخت و تولید فیلم مشترک با کشورهای مختلف بوده و در این زمینه نیز طی سه سال‌ اخیر پیگیری‌ها و فعالیت‌هایی انجام گرفته است.

وی با اشاره به همکاری‌های سینماگران ایران و چین و فراهم شدن زمینه برای تولیدات مشترک سینمایی گفت: یک فیلم قرار است با همکاری چین تولید شود که فیلمنامه آن در حال بازنویسی است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی مذاکره با ایتالیا برای ساخت فیلم مشترک را از دیگر فعالیت‌های فارابی در این زمینه عنوان کرد و افزود: دو فیلمنامه انیمیشن با مسوولان سینمایی ایتالیا بررسی شده که قرار است یکی از آنها نهایی و تولید شود.

تابش ادامه داد: فیلم سینمایی «کارواجار» نخستین تجربه سینمایی آناهید آباد نیز با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و مرکز سینمای ملی ارمنستان تولید شده که امیدواریم اولین نمایش آن در جشنواره فیلم فجر باشد.

وی گفت: «کارواجار» با عوامل ایرانی و بازیگران ارمنستانی در ارمنستان فیلمبرداری شده است.

تابش درباره پروژه مشترک با فرانسه افزود: فیلم سینمایی «جنجال در عروسی» به کارگردانی سیدرضا خطیبی نیز تولید مشترک سینمای ایران و فرانسه است که در ژانر کودک و نوجوان و با حمایت بنیاد فارابی ساخته شده و به صورت سه بعدی در سینماهای مجهز به این سیستم قابل نمایش است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه این فیلم در فستیوال‌های مختلف از طرف ایران و فرانسه شرکت کرده، گفت: همچنین در حال مذاکره با مسئولان سینمایی فرانسه و آرژانتین هستیم تا پروژه‌های دیگری نیز بطور مشترک تولید شود.

ح ی / ح ی

نظر شما
ارسال نظر