پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
803
-
الف
+

چین به تماشای جاذبه‌های گردشگری ایران می‌نشیند

اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری چین، با حضور ایران گشایش یافت.

اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری چین روز سه شنبه به میزبانی شهر "هایکو" با حضور ایران گشایش یافت.

در این دوره از نمایشگاه که به مدت سه روز برپا است، بیش از 20 کشور و شماری از دفاتر و سازمان‌های مرتبط با حوزه گردشگری حضور دارند.
غرفه 55 متری ایران در این دوره از نمایشگاه که توسط کانون گردشگری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برپا شده، در اولین روز فعالیت خود با استقبال گرم بازدیدکنندگان مواجه شده است.
همچنین گزارش شده که در طول مدت برپایی نمایشگاه، غرفه ایران قصد دارد با توزیع اقلام فرهنگی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان را با ویژگی‌ها و امتیازات گردشگری کشورمان آشنا سازد.
جزیره "های نن" که شهر "هایکو" در آن واقع شده است، به دلیل آب و هوای بسیار خوب و طبیعت سرسبز همواره میزبان خیل عظیمی از مردم بخصوص از استان‌های سردسیر شمالی چین در چنین ایامی است و از مراکز مشهور گردشگری چین و دنیا به حساب می‌آید.
به رغم گسترده بودن روابط تجاری ایران و چین مردم این کشور آشنایی و آگاهی زیادی نسبت به ایران و جاذبه‌های گردشگری کشورمان ندارند و حضور شرکت‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط در چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند برای پر کردن این خلاء بسیار مفید باشد.
این نمایشگاه به مدت سه روز برگزار می‌شود و پیش از آن نیز ایران در نمایشگاه‌هایی در استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین نیز با موضوع گردشگری شرکت داشته است.
گفتنی است، نزدیک به 200 هزار گردشگر ایرانی هر سال به چین سفر می‌کنند و شمار مسافرانی که از چین به ایران می‌روند بین 150 تا 200 هزار نفر در سال برآورد می‌شود.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر