پخش زنده
English عربي
سه شنبه 19 بهمن ماه 1395 ساعت: 09:55584
-
الف
+

بدون خواندن فیلمنامه «ماجرای نیمروز» را پذیرفتم/ می‌خواستم ارسطو فراموش شود

احمد مهرانفر در خصوص بازی در فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخته است.

به گزارش آی‌فیلم، احمد مهرانفر بازیگر تلویزیون و سینما که بیشتر با نقش ارسطو در مجموعه پایتخت شناخته شده است برای اولین بار در فیلم «نان، عشق و موتور ۱۰۰۰» در سینمای ایران ظاهر شد و پس از آن در فیلم‌های «اقلیما»، «حقیقت گمشده»، «دربارهٔ الی…»، «کلبه» و «آتش‌بس» و تئاترهایی همچون «همه چیز دربارهٔ آقای ف»، «فنز»، «قهوه تلخ»، «شکلک» «۱۷ دی کجا بودی؟» و… به ایفای نقش پرداخته‌است.
وی نویسندگی و کارگردانی نمایش «ادیپ افغانی» را نیز در کارنامه هنری خود ثبت کرده‌است. احمد مهران‌فر در چند مجموعه تلویزیونی، از جمله مجموعه سریال‌های پایتخت ۱ و ۲ و ۳ در نقش «ارسطو» حضور در تلویزیون را تجربه کرده است.


این روزها پرده نقره‌ای سینما شاهد حضور احمد مهرانفر بانقشی کاملا متفاوت است که به گفته برخی‌ها مسیر بازیگری مهرانفر باحضور در ماجرای نیمروز به احتمال زیاد تغییر کند و نقش‌های متفاوت‌تری را نسبت به قبل بازی کند.احمد مهرانفر در خصوص بازی در فیلم ماجرای نیمروز با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

چه اتفاقی افتاد که شما بازی در فیلم «ماجرای نیمروز» را قبول کردید؟

محمدحسین مهدویان با «ایستاده در غبار» کاری کرده بود که اگر می‌گفت بیا نقش کوتاه بازی کن من می‌رفتم و زمانی که بازی در ماجرای نیمروز به من پیشنهاد شد پیشنهادات دیگری داشتم اما «ماجرای نیمروز» را بدون آنکه فیلنامه‌اش را بخوانم،پذیرفتم و زمانی که فیلنامه «ماجرای نیمروز» را خواندم هیجان‌زده شدم.

برخی معتقدند که بازی شما در ماجرای نیمروز نوعی ریسک بوده و ممکن بود مخاطب به دلیل اینکه شما را بیشتر در کارکتر طنز دیده بود این نقش جدی را از شما قبول نکند. 

ریسک اصلی را محمدحسین مهدویان و رضوی تهیه کننده فیلم ماجرای نیمروز انجام دادند اما قطعاً بازی در چنین نقشی ریسک خاص خودش را دارد و من ترس از بازی جدی نداشتم و خیلی دوست داشتم نقشی متفاوت بازی کنم و احساس می کردم در زمینه نقش جدی حرف برای گفتن دارم و این نقش بسیار برایم جذاب بود ولی خب ترس‌هایی نیز داشتم، ترس‌هایی مثل این ترس که آیا تماشاگر من راقبول می‌کند یا نه و می‌خواستم تماشاگر ارسطو را فراموش کند.

ازین به بعد شما را در نقش‌های جدی می‌بینیم؟

نمی‌شود گفت که من را همیشه در نقش‌های جدی می‌بینید. به هر حال سعی میکنم درهر نقشی  که کار می‌کنم آن نقش را به بهترین شکل ایفا کنم و دوست دارم که در هر دو وادی کار کنم و تصمیم ندارم که در یک مسیر خاصی وارد بشوم اما بیشتر خودم فیلم جدی دوست دارم ولی چیزی که برای من مهم است این است که نقش خوب بازی کنم.

استقبال از «ماجرای نیمروز» چطور بود؟

خوشبختانه ماجرای نیمروز مورد استقبال عموم مردم و منتقدین و اهالی سینما قرار گرفته است و خوشحالم و افتخار می‌کنم که فیلمی کار کردیم که همه دوست داشتند و زمانی که فیلم را دیدم خودم احساس رضایت کردم و اتفاق هنری خوبی افتاده است و به نظرم خیلی‌ها را تحت تاثیر قرار داده است و چنین فیلم هایی مانند سیانور و ماجرای نیمروز که از تاریخ معاصر کشورمان صحبت می‌کند و تاریخ معصر بسیار پرالتهاب و پر از فراز نشیب است نیاز است که ساخته شود و مردم با آن دوران آشنا شوند.

احمد مهرانفر بعد از «ماجرای نیمروز» به چه کاری مشغول است؟

قرار است سریال پایتخت پنج را شروع کنم و فکر می‌کنم فضای ارسطو در پایتخت جدی تر است و فضایی در پایتخت وجود دارد که قرار است ما چهار قسمت را در ایران کار نکنیم و داستان اصلی  قصه پایتخت5 در خارج از کشور شکل گرفته است و فضای متفاوت تری را نسبت به پایتخت های قبلی مخاطبان شاهد خواهند بود.

*مصاحبه‌کننده: هانیه خاوری برای وبسایت آی‌فیلم (بهمن ۱۳۹۵)

نظر شما
ارسال نظر
آتنا

🌹👏عالی

بیتا

😍🙏

+