پخش زنده
English عربي
جمعه 29 بهمن ماه 1395 ساعت: 13:3645
-
الف
+

موسائیان: اصرار داشتم در صحنه‌های واقعی فیلم خودم را بسازم

وحید موسائیان در مصاحبه اختصاصی خود با آی‌فیلم از فیلم‎برداری فیلمش در صحنه‌های جنگی واقعی سومالی می‌گوید.

آخرین فیلم وحید موساییان در مرز سومالی و کنیا فیلم‌برداری شده؛ که منطقه‌ای فاقد دولت مرکزی و امنیت گروه فیلمبرداری بر عهده‌ گروه‌های مسلح شبه‌نظامی بوده است. «فرزند چهارم» داستان سفر سه نفر به سومالی است.

نفر اول که نریشن ابتدایی و انتهایی را می‌خواند و این انتظار را به تماشاگر القا می‌کند که داستان حول محور اوست؛ کسی نیست جز رویا اسفندیاری (مهتاب کرامتی) است. بازیگر معروفی که پس از کش‌و قوس‌های فراوان در زندگی‌اش مدتی‌ است به جای بازیگری به حرفه‌ عکاسی روی آورده و تصمیم دارد خودش را در آن غرق کند. پس به همین خاطر قدم ‌هایش را فراتر از مرز گذاشته و برای عکاسی از کودکان (که عموم عکس‌های او را تشکیل می‌دهند) به منطقه‌ جنگی سفر می‌کند. 

نفر دوم «مظفر» است. میان‌سال؛ صاحب کارخانه‌ ورشکسته‌ «کفش مظفر» و بدون فرزند. جنس‌هایش را به خیریه سپرده و خودش هم همراه کفش‌هایش به سومالی می‌آید تا علاوه بر پخش آن‌ها؛ وسوسه‌ بازگشت را به سر برادر زنش (ابراهیم) بیندازد.

نفر سوم؛ «ابراهیم» که مدتی‌ است در سومالی از اعضای هلال احمر ایران بوده و به مردم آن‌جا کمک می‌کند. فردی ایده‌آل‌گرا و تماماً مثبت که تمام زندگیش پزشکی؛ کارآفرینی و بازیابی استعدادهای مردم آن‌جاست.

ص.گ/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر
+