پخش زنده
English عربي
جمعه 29 بهمن ماه 1395 ساعت: 13:3119
-
الف
+

فیلم برادارن محمودی در شهرهای آمریکایی اکران شد

فیلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی، محصول مشترک سینمای ایران و افغانستان، در ‎شهرهای دالاس، ویرجینیا، سن فرانسیسکو، جورجیا و مینه‌سوتا در کشور آمریکا به روی پرده رفت؛ که اولین اکران آن روز پنج‌شنبه، ۲۸ بهمن، در شهر دالاس بود.

«رفتن» که نماینده حضور در آکادمی اسکار از طرف سینمای افعانستان بوده، تا به حال با حضور در جشنواره‌های بین‌المللی توانسته برنده بهترین بازیگر زن از جشنواره مراکش و بهترین کارگردانی از جشنواره بوسان شود.

این فیلم قصه‌ عاشقانه فرشته و نبی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شوند؛ قصه عشقی که از همه‌چیز غیر از معشوق رنج می‌بیند. رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی و درد مهاجرت.

برادران محمودی پیش‌تر نیز در هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار با فیلم «چند متر مکعب عشق» نماینده سینمای افغانستان بودند.

این فیلم با همکاری موسسه هنری «شید فیلم» روی پرده سینماهای آمریکا می‌رود.

بنا بر اعلام، «شید فیلم» سعی دارد با انتخاب فیلم‌های قابل دفاع و ارزشمند از کلیه فیلم‌های پارسی‌زبان ایران و جهان حمایت کند تا علاوه بر آشنایی خارجی‌ها با فرهنگ و هنر ایران و پارسی‌زبانان، باعث حفظ رابطه و پیوندهای ایرانیان خارج از کشور مخصوصاً نسل جدید و جوان با فرهنگ و هنر ایرانی باشد.

ا.ا

نظر شما
ارسال نظر
+