پخش زنده
English عربي
دوشنبه 30 اسفند ماه 1395 ساعت: 17:4254
-
الف
+

حضور ایران در چهار نمایشگاه کتاب خارج از کشور در فروردین 1396

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از حضور در چهار نمایشگاه بین‌المللی کتاب خارج از کشور در فروردین‌ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، حضور در چهار نمایشگاه بین‌المللی کتاب خارج از کشور در فروردین ماه 96 در دستور کار موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران قرار گرفته است. نمایشگاه‌های کتاب پاریس، تونس، بلونیا و بوداپست نمایشگاه‌هایی هستند که ایران در آن حضور خواهد داشت.

نمایشگاه کتاب پاریس از تاریخ 4 تا 7 اسفند ماه برگزار می‌شود. غرفه ایران در این نمایشگاه 52 متر مربع است. نمایش و معرفی کتاب‌هایی از ایران، توزیع بروشور معرفی صنعت نشر ایران به زبان فرانسه، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برگزاری روز ایران و نشست‌های تخصصی صنعت نشر از جمله برنامه‌های حضور ایران در نمایشگاه کتاب پاریس است.

نمایش 240 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تونس

سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تونس از تاریخ 4 تا 13 فروردین 96 برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت 30 متر مربع حضور خواهد داشت. 240 عنوان کتاب در حوزه ایران‌شناسی، ادبیات، کودک و نوجوان، آموزش زبان فارسی، هنر و خوشنویسی در غرفه ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

برگزاری نشست‌های تخصصی، اجرای کارگاه‌های هنرهای سنتی و موسیقی سنتی با حضور نویسندگان و هنرمندان ایرانی از دیگر برنامه‌های حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره است که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان اجرا می‌شود. معرفی طرح بورسیه برای ناشران، نویسندگان و مترجمان فعال در حوزه کتاب‌های فارسی، معرفی کتاب‌های طرح "گرنت"، معرفی صنعت نشر ایران به زبان عربی و فرانسه از دیگر برنامه‌هایی است که در غرفه ایران اجرا خواهد شد.

حضور در پنجاه و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب بلونیا

پنجاه و چهارمین دوره نمايشگاه كتاب بلونيا از 14 تا 17 فروردین 1396 برگزار می‌شود. در این دوره از نمایشگاه کتاب بلونیا همچون سال‌های گذشته زمینه حضور جمعی از تصویرگران و نویسندگان جوان کشورمان در این نمایشگاه فراهم شده است.

خانم نرگس محمدي و حسن عامه كن از راه‌يافته‌گان به كاتالوگ تصويرگری بلونيا و علي اصغر ماتك و خانم‌ها شهرزاد شهرجردی، غزل فتح الهي از برندگان مسابقه خلق كتاب تصويری بلونيا از جمله مهمانان غرفه موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران هستند.

در15 فروردین نیز در سالن "ويواچه" ساعت ١٣:٣٠ تا ١٥:٣٠ روز ایران برگزار می‌شود. سخنرانان این مراسم خانم دكتر فاطمه عسگری عضو هیات علمی دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران و 2 تصویرگر ايتاليايي، آريانا وايرو و سيمونه رآ از تجربه کارگاه تصویرگری و سفر خود به ایران می‌گویند.

گفت‌وگو با نمایندگان نمایشگاه‌ها و ناشران شرکت‌کننده در این نمایشگاه از دیگر برنامه‌های این حضور است.

حضور در نمایشگاه کتاب بوداپست برای اولین بار

نمایشگاه کتاب بوداپست از تاریخ 30 فروردین تا 2 اردیبهشت 1396 برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره به نمایندگی از صنعت نشر ایران برای اولین بار حضور خواهد داشت.

ح ی / ح ی

نظر شما
ارسال نظر
+