پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
مختارنامه
English عربي
چهارشنبه 14 تير ماه 1396 ساعت: 22:08662
-
الف
+

«آنت بنینگ» عهده‌دار ریاست هیات داوران جشنواره فیلم ونیز شد

آنت بنینگ، بازیگر کهنه‌کار سینمای هالیوود، رییس هیات داوران جشنواره فیلم ونیز شد.

آنت بنینگ، بازیگر کهنه‌کار سینمای هالیوود رییس هیات داوران جشنواره فیلم ونیز شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ورایتی، آنت بنینگ که تا به حال نامزد دریافت چهار جایزه اسکار شده، مسئولیت هدایت هیات داوران هفتاد و چهارمین فستیوال فیلم ونیز را بر عهده خواهد داشت و به این ترتیب پس از 11 سال اولین زنی است که عهده‌دار این پست می‌شود.

آلبرتو  باربرا، مدیر هنری ونیز در بیانیه‌ای گفت: وقتش بود که لیست طولانی رییس‌های مرد را کنار بگذاریم و یک زن به شدت با استعداد و الهام بخش را دعوت کنیم تا مسئولیت ریاست هیات داوران بخش رقابتی بین‌المللی امسال را بر عهده بگیرد.

وی افزود: من به شدت خوشحال هستم که آنت بنینگ این نقش را قبول کرده و مطمئنم که آن را با توجه به جایگاه، هوش و استعدادهایی که طی مسیر حرفه‌ای کاری‌اش در هالیوود، اروپا و روی صحنه تئاتر به نمایش گذاشته، به سرانجام می‌رساند.

آخرین باری که یک زن هدایت هیات داوران ونیز را بر عهده گرفت سال ۲۰۰۶ بود که کاترین دونُو بازیگر فرانسوی این کار را کرد. به این ترتیب، بنینگ ششمین رییس هیات داوران زن قدیمی‌ترین فستیوال فیلم جهان خواهد بود و نامش در کنار دونو، گونگ لی بازیگر چینی (۲۰۰۲)، جین کمپیون کارگردان استرالیایی (۱۹۹۷)، سابین آزِما بازیگر و کارگردان فرانسوی (۱۹۸۷) و سوسو سچی دامیکو فیلمنامه نویس ایتالیایی (۱۹۸۰) قرار می‌گیرد.

سال گذشته، سم مندز که بنینگ را در فیلم «زیبای آمریکایی» کارگردانی کرده بود عهده‌دار این مقام بود.

بنینگ در بیانیه‌ای گفت: مفتخر هستم که از من درخواست شده رییس هیات داوران فستیوال فیلم ونیز امسال باشم. مشتاقم که بتوانم همراه با دیگر اعضای هیات داوران فیلم ها را ببینم و بهترین‌های امسال سینما از سراسر دنیا  را جشن بگیرم.

ونیز طی سال‌های اخیر تبدیل به یکی از بازیگران اصلی تاثیرگذار روی جوایز اسکار هم شده است. فیلم‌هایی که در این فستیوال پیش نمایش شدند و در ادامه توانستند چند جایزه اسکار را از آن خود کنند شامل «جاذبه»، «بردمن»، «اسپات لایت» و «لالا لند» می‌شوند که آخرین آن‌ها سال گذشته در این فستیوال کار خود را آغاز کرد.

ب س/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر