پخش زنده
English عربي
دوشنبه 26 تير ماه 1396 ساعت: 16:2739
-
الف
+

فیلم کوتاه ایرانی برنده جشنواره ویلادوکند پرتغال

فیلم کوتاه «روتوش» برنده جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره ویلادوکند پرتغال شد.

به گزارش آی‌فیلم، فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بیست و پنجمین جشنواره ویلادوکند پرتغال شد.

مراسم اختتامیه جشنواره ویلادوکند پرتقال شب گذشته 25 تیرماه برگزار شد.

فیلم کوتاه «روتوش» محصول انجمن سینمای جوان است و هنرمندانی نظیر  سونیا سنجری، محمدحسین زیکساری، هانا فولادی فرد، آزاده آبادپور، سیامک فارسی، هانیه مفلح، فروغ عزیزی و نگین احمدی در آن ایفای نقش کردند.

گفتنی است، عوامل این فیلم جایزه خود را در مراسم اختتامیه به مریم میرزاخانی تقدیم کردند. عادله چراغی، طراح صحنه و لباس این فیلم، که به نمایندگی از گروه سازنده فیلم در اختتامیه جشنواره حضور داشت، از طرف کل عوامل فیلم، این جایزه را با قرائت بیانیه‌ای به خانواده ریاضی‌دان بزرگ ایرانی، مریم میرزاخانی تقدیم کرد.

در قسمتی از بیانیه فیلم آمده است: متاسفانه روز گذشته خبردار شدیم که جهان ما یکی از نوابغ بزرگ ریاضی به نام مریم میرزاخانی را از دست داد. گروه ما تصمیم گرفته این جایزه را به خاطر قدردانی از او، به خانواده‌اش تقدیم کند.

جشنواره فیلم ویلادوکند مهمترین جشنواره فیلم کوتاه کشور پرتغال است که از سال 1993 هر ساله در شهر ویلادوکند پرتغال برگزار می‌شود.

بیست و پنجمین دوره این جشنواره 8 تا 16 جولای 17 تا 25 تیر ماه در پرتغال برگزار شد.

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر
+