پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
مختارنامه
English عربي
دوشنبه 9 مرداد ماه 1396 ساعت: 16:22754
-
الف
+

حسین شهبازیان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد

حسین شهبازیان نوازنده و مدرس موسیقی امروز دوشنبه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

حسین شهبازیان نوازنده و مدرس موسیقی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

به گزارش آی‌فیلم، مراسم خاکسپاری حسین شهبازیان رهبر ارکستر و پدر «فریدون شهبازیان» آهنگساز برجسته و رهبر ارکستر ملی ایران، که در آخرین روز هفته گذشته دیده از جهان فروبست، امروز دوشنبه ٩ مرداد ماه ساعت ١٠ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

گفتنی است، زمان و تاریخ برگزاری مراسم یادبود آن مرحوم نیز روز پنج شنبه مورخ ١٢ مرداد ماه از ساعت ١٨ تا 19 و 30 دقیقه  در مسجدالنبی ولنجک به آدرس ولنجک، بلوار دانشجو، میدان یاسمن است.

«حسین شهبازیان» متولد سال 1298 در تهران بود. او از هفده سالگى فراگیرى ویولن را در کلاس استاد ضیاء سیحون اغاز کرد و در ادامه به  کلاس درس استاد ابوالحسن صبا رفت تا ردیف‏هاى موسیقى ایرانی را بیاموزد. پس از آن براى یادگیرى بیشتر و آشنایى با سبک‏هاى مختلف موسیقى، سال‌های متوالى در کلاس استادان خارجى و ایرانى به آموختن موسیقى کلاسیک پرداخت و خود در این زمان به مرحله‏اى رسیده بود که مى‏توانست شاگرد تربیت کند و به عنوان معلم به پرورش هنرجویان موسیقی بپردازد.

  با افتتاح فرستنده رادیو، شهبازیان سال‏هاى زیادى به عنوان نوازنده و رهبر ارکستر شماره 3 رادیو ایران فعالیت داشته و با خوانندگان بسیارى همکاری کرده است. او کارمند وزارت فرهنگ و به عنوان معلم و هنرآموز موسیقى تا زمان بازنشستگى بود. همچنین در کنار تدریس، به آهنگسازى و تشکیل ارکستر می‌پرداخت. فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی ایران فرزند ارشد حسین شهبازیان است.

لازم به ذکر است، در پی درگذشت این هنرمند، چهره‌هایی چون محمدرضا عارف (رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی)، علی مرادخانی (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، شهرداد روحانی (رهبر ارکستر سمفونیک تهران)، علی‌اکبر صفی‌پور (مدیرعامل بنیاد رودکی)، بهرام جمالی (مدیر عامل انجمن موسیقی ایران) و عباس محمدی (مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری) در پیام‌هایی این ضایعه را به فریدون شهبازیان تسلیت گفتند.

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر