پخش زنده
English عربي
شنبه 21 مرداد ماه 1396 ساعت: 19:0722
-
الف
+

آمریکا میزبان «خانه دیگری» می‌شود

فیلم سینمایی «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی در جشنواره آمریکایی “Action on film” پذیرفته شد.

به گزارش آی‌فیلم، «خانه دیگری» عنوان اولین ساخته سینمایی بهنوش صادقی محسوب می‌شود که پس از نمایش در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم شهر، در نوبت اکران عمومی قرار دارد.

سازندگان به تازگی نسخه‌ای از فیلم را همراه با زیرنویس انگلیسی برای دبیرخانه جشنواره «action on film» آمریکا ارسال کرده‌اند و دبیرخانه این فستیوال نیز با ارسال ایمیلی پذیرفته شدن این فیلم را در بخش مسابقه خود اعلام کرده است.

این جشنواره در تاریخ ۲۵ مردادماه تا دوم شهریورماه در آمریکا برگزار خواهد شد و به احتمال فراوان گوهر خیراندیش یکی از بازیگران اصلی پروژه به نمایندگی از عوامل این فیلم در جشنواره حضور خواهد داشت.

لیلا زارع، پژمان بازغی، ناصر هاشمی، مهنوش صادقی، علیرضا جعفری، روشنک گرامی، متین ستوده، رابعه مدنی، پیمان یونسی، امیرجمشید صادقی و گوهر خیراندیش بازیگران «خانه دیگری» هستند.

این فیلم مضمونی اجتماعی دارد و روایتگر داستان پدری به نام حبیب الله است که در سال‌های آخر عمر تصمیم گرفته به خانه آبا و اجدادی‌اش برگردد. او خانواده اکرم، از اقوام دورش را برای پرستاری و مراقبت از خود به این خانه دعوت کرده تا با او زندگی کنند. در این میان، خوشی‌ها و ناخوشی‌های این خانواده زندگی حبیب الله و دختر و دامادش را تحت الشعاع قرار می‌دهد .

جشنواره «action on film» امسال سیزدهمین دوره خود را برگزار می‌کند. این فستیوال به مدت ۲ سال است که بخشی را به سینمای ایران اختصاص داده و سال گذشته نیز جایزه کارگردانی خود را به شهاب حسینی برای فیلم «ساکن طبقه وسط» اهدا کرد. مسئولان این جشنواره همچنین سال گذشته از گوهر خیراندیش برای بازی در فیلم سینمایی «روییدن در باد» و به پاس سال‌ها فعالیت و حضور در بیش از صد فیلم سینمایی قدردانی کردند.

ب س/ط ه

نظر شما
ارسال نظر
+