پخش زنده
English عربي
سه شنبه 14 شهريور ماه 1396 ساعت: 14:5064
-
الف
+

ژاپنی‌ها هم نماینده‌شان را راهی اسکار کردند

ژاپن فیلم سینمایی «عشق او آب حمام را به جوش می‌آورد» را به عنوان نماینده‌اش برای شرکت در اسکار 2018 معرفی کرد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از هالیوود ریپورتر، سینمای ژاپن فیلم «عشق او آب حمام را به جوش می‌آورد» به کارگردانی ریوتا ناکانو را برای شرکت در بخش خارجی‌زبان اسکار ۲۰۱۸ معرفی کرد.

 این فیلم روایتگر داستان مادری است که بعد از شنیدن اینکه به بیماری سرطان مبتلا شده تصمیم می‌گیرد مشکلات اعضای خانواده خود را برطرف کند.

این فیلم توانست در مراسم آکادمی سینمایی ژاپن جایزه بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مکمل زن را دریافت کند اما در بخش بهترین فیلم رقابت را به فیلم «تجدید حیات گودزیلا» واگذار کرد.

سینمای ژاپن برای اولین بار در سال ۱۹۵۱ توانست با فیلم «راشومون» به کارگردانی آکیرا کورساوا جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را دریافت کند و آخرین بار نیز این جایزه را با فیلم «عزیمت ها» به کارگردانی یوجیرو تاکیتا در سال ۲۰۰۸ از آن خود کرد.

سینمای ژاپن در مجموع تا به امروز توانسته ۴ بار جایزه اسکار خارجی زبان را دریافت کند و ۶۲ بار نیز کاندیدای دریافت این جایزه بوده است. سینمای ژاپن به همراه سینمای ایتالیا با ۶۲ بار کاندیدا شدن برای دریافت اسکار خارجی زبان در رتبه دوم بعد از سینمای فرانسه قرار دارند که ۶۳ بار کاندیدای دریافت این جایزه شده است.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر
+