پخش زنده
English عربي
چهارشنبه 22 شهريور ماه 1396 ساعت: 20:3758
-
الف
+

برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند

برترین‌های جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در آخرین روز برگزاری جشنواره شناخته شدند.

به گزارش آی‌فیلم، دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از ۱۸ شهریورماه آغاز و امروز بعد از چهار روز با معرفی برترین ها پایان یافت.

برترین‌های این جشنواره در بخش‌های گوناگون به شرح ذیل معرفی شدند:

بخش آیینی و سنتی:

نوید لایجی آهنگساز نمایش گیلدخت از لاهیجان برگزیده بخش موسیقی، در بخش طراحی فضا هم هیئت داوران با لوح تقدیر از طراحان نمایش گیلدبخت مجتبی خلیلی و امیر امینی تجلیل کرد.

اثر برگزیده طراح فضا در نمایش آیینی سنتی، طراح نمایش آیینه زندگی  حسین احمدی از مریوان بود.

با رای هیئت داوران کارگردان نمایش آیینه زندگی، فاروق حسن پور از مریوان شایسته تقدیر و  کارگردان نمایش گیلدخت، آرزو علیپور از لاهیجان برگزیده این بخش شد.

در بخش ایده پردازی هم  نگار نادری نویسنده گیله بخت از لاهیجان شایسته تقدیر و نویسنده نمایش آیینه زندگی فاروق حسن پور از مریوان برگزیده شد.

بخش آزاد:

طراح پوستر و بروشور نمایش تندیسی برای شهر سعید سبحانی از مریوان با رای هیئت داوران این دوره از جشنواره شایسته تقدیر شد و جایزه بخش طراح لباس هم به طراح لباس نمایش تولیدی لیلی و مجنون از بروجرد اهدا شد.

با رای هیئت داوران آهنگ ساز نمایش گوش های پر حرف، محمد اسلامی از تهران شایسته تقدیر شناخته شد و گروه اجرایی لیلی و مجنون از بروجرد برگزیده این بخش شدند.

رضا ثلاثی طراح فضای نمایش تولیدی لیلی و مجنون از بروجرد مورد تقدیر قرار گرفت و طراحان فضای نمایش آخرین مرزهای اشتغال، سوران حسینی و آرام کرمی به عنوان برگزیده شناخته شدند.

بازیگری زن:

با رای هیئت داوران بیتا شهبازیان برای بازی در نمایش دختر کبریتی از قروه و هلن محمدی برای نمایش تندیسی برای شهر از مریوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

رتبه نخست بازیگری زن را الهه پورجمشیدی از تهران برای نمایش موسسه کاریابی، مهتاب زند برای نمایش تولیدی لیلی و مجنون از بروجرد رتبه دوم و پریسا قلی پور از سنندج برای بازی در نمایش داد درد دارد رتبه سوم را کسب کردند.

بازیگری مرد:

با رای هیات داوران آرتین امجدی بازیگر نمایش دیوار از سنندج و خبات محمدی برای نمایش آخرین مرزهای اشتغال از مریوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

رتبه اول بازیگری مرد را حسین ایزدی بازیگر نمایش تولیدی لیلی و مجنون، مصطفی کولیوندی بازیگر دو نمایش ویروس و درد دل های روی خط حامل از ایلام و رتبه سوم را مختار محمدی بازیگر نمایش تندیسی برای شهر از مریوان به خود اختصاص دادند.

طرح و ایده

رتبه اول بخش طرح و ایده هم با رای هیئت داوران به نویسنده تولیدی لیلی و مجنون پژمان شاهوردی  از بروجرد، رتبه دوم به نویسنده نمایش تندیسی برای شهر مختار محمدی از مریوان و رتبه سوم هم به نویسنده نمایش آخرین مرزهای اشتغال سوران حسینی از مریوان اختصاص یافت.

رتبه نخست کارگردانی را کارگردان نمایش تولیدی لیلی و مجنون پژمان شاهوردی از بروجرد، دوم به سوران حسینی کارگردان نمایش آخرین مرزهای اشتغال و رتبه سوم هم به سعید خیراللهی کارگردان نمایش ویروس از ایلام کسب کردند.

از میان آثار بخش آیینی وسنتی چهار نمایش بمانی زایی، گیلدخت، نوروز بل و آیینه زندگی به جشنواره بومی و آیینی تیرنگ در مازندران راه پیدا کردند.

آثار راه یافته به جشنواره بین المللی فجر

با رای هیات داوران در بخش آیینی سنتی  نمایش های آیینه زندگی به کارگردانی فاروق حسین پور از مریوان و گیلدخت به کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد به سی و ششمین جشنواره بین المللی فجر راه پیدا کردند.

در بخش آزاد هم به اتفاق آراء  ۹ نمایش بدون اولویت شامل تولیدی لیلی و مجنون، آخرین مرزهای اشتغال، ویروس، تندیسی برای شهر، موسسه کاریابی، بوکس، درد دل روی خط حامل، فرار از زندان و داد درد دارد به دبیرخانه جشنواره فجر معرفی شدند.

م ه / ه ط

نظر شما
ارسال نظر
+