پخش زنده
English عربي
پنجشنبه 20 مهر ماه 1396 ساعت: 09:2931
-
الف
+

نمایشگاه کتاب فرانکفورت میزبان غرفه ایران شد

غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور مسئولان فرهنگی تهران افتتاح شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری مهر، غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در یک مراسم رسمی عصر روز گذشته افتتاح شد.

در این مراسم امیر مسعود شهرام نیا در سخنانی با اشاره به سابقه حضور ایران در این نمایشگاه بیان  کرد: سنگ بنای حضور جدی ایران در این نمایشگاه از سال ۹۰ گذاشته شد و ما از سال ۹۱ در این نمایشگاه صاحب یک غرفه ملی هستیم که به نظرم تصمیم معقولی است.

وی افزود: این حضور نشان دهنده تمامی بضاعت نشر ماست و از سوی دیگر نشان دهنده این رویکرد صحیح است که دولت نباید در کار نشر دخالتی بکند. ما به عنوان بخشی از دولت در اینجا تنها بستر ساز حضور ناشران هستیم و برای کسب دستاورد از این رویداد آنها باید خود به فکر برنامه ریزی باشند.

شهرام‌نیا افزود: گاهی می گویند این اندازه هزینه برای حضور در این نمایشگاه چه فایده ای دارد. پاسخ من این است که برای داشتن ارتباط با بدنه نشر جهان باید این هزینه را انجام داد.

وی در همین زمینه پیوستن ایران به کنوانسیون برن را از مشکلات پیش روی جهانی شدن نشر ایران برشمرد و افزود: بخشی از این مساله ناشی از کم‌کاری خود ماست. مهم است که مستمر و پیوسته در جریان مراودات بین المللی حضور داشته باشد و برای آن بستر سازی کنیم. ما معتقدیم‌ مسیری که تاکنون طی کرده ایم صحیح بوده و در عین حال به عنوان خادم بدنه نشر مطیع نظر جمعی آنهاییم.

در ادامه محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان نیز در سخنانی عنوان کرد: مهمترین ویژگی حضور در نمایشگاه فرانکفورت اطلاع از این موضوع است که ناشران جهان از چه راهی کسب در آمد دارند و ما هم بستری به دست می آوریم تا خود را بسنجیم که تا چه اندازه در این مسیر با آنها همراهیم.

وی خاطر نشان کرد: به باور من ما با حضور در این نمایشگاه درجا نزده ایم بلکه بیش از پیش مسائل خود را شناخته ایم.

داوود موسایی مدیر نشر فرهنگ معاصر نیز در ادامه این نشست خواستار حضور با برنامه تر در این رویداد از سوی بدنه نشر کشور شد و از حضور سایر صنایع و حرفه های صنعت نشر در این رویداد حمایت کرد.

ه خ/ ص گ

نظر شما
ارسال نظر
+