پخش زنده
English عربي
شنبه 20 آبان ماه 1396 ساعت: 17:0551
-
الف
+

بریتانیا هم به تجلیل نولان می‌نشیند

آکادمی بفتا در قالب برنامه «زندگی در قالب تصاویر» از کریستوفر نولان تجلیل می‌کند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از اسکرین دیلی، «بفتا» در قالب برنامه «یک زندگی در قالب تصاویر» از به زندگی کریستوفر نولان افسانه‌ای می‌پردازد و بدین ترتیب از وی تجلیل می‌کند.

«زندگی در قالب تصاویر» بفتا یک مجموعه سابقه‌دار از مصاحبه‌هایی است که با برخی از بزرگترین استعدادهای هنری جهان انجام می‌شود.

پیش از این در این سری از برنامه‌ها با کنت برانا، کیت بلانشت، وایولا دیویس، هلن میرن، آلن ریکمن، مارتین اسکورسیزی، مریل استرپ و کیت وینسلت مصاحبه شده است.

از زمانی که کریستوفر نولان نخستین فیلم بلندش را با عنوان «تعقیب» در سال ۱۹۹۸ ساخت، شماری از مطرح‌ترین فیلم‌های سینمایی جهان را نوشته و ساخته است که «ممنتو» در سال ۲۰۰۰، «بی‌خوابی» ‌در سال ۲۰۰۲، «حیثیت» در سال ۲۰۰۶ و «سرآغاز» یا «تلقین» در سال ۲۰۱۰ از جمله آنها هستند.

نولان سازنده سه گانه «شوالیه تاریکی» بوده و تریلر علمی تخیلی «بین ستاره‌ای» را ساخته که هر دو برنده جایزه بفتا و اسکار برای جلوه‌های ویژه شدند. او پیشتر نیز سه نامزدی بفتا کسب کرده بود.

جدیدترین فعالیت نولان نوشتن فیلمنامه و ساخت فیلم تحسین شده «دانکرک» درباره جنگ جهانی دوم بود که با بازی مارک ریلنس، تام هاردی و سبلین مورفی شکل گرفت.

بلیت برای حضور عمومی در این مراسم از ۱۷ نوامبر در وب‌سایت بفتا برای فروش عرضه می‌شود.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر
+