پخش زنده
English عربي
جمعه 24 آذر ماه 1396 ساعت: 12:41302
-
الف
+

حذف فیلم سینمایی «نفس» از رقابت اسکار 2018

فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار از رقابت اسکار 2018 حذف شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران، فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار که به عنوان نماینده ایران در مراسم اسکار حضور پیدا کرده بود از راهیابی به جمع ۹ فیلم مرحله دوم این شاخه بازماند.

بنابراین خبر، از میان رکورد ۹۲ فیلمی که امسال برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار به آکادمی معرفی شدند، ۹ فیلم توانستند به دور بعدی رای‌گیری راه یابند.

»یک زن شگفت انگیز» ساخته سباستین للیو از شیلی، «خالی از عشق» به کارگردانی اندری زویاگینتسف از روسیه، «محوشدگی» به کارگردانی فاتح آکین از آلمان، «از جسم و روح» به کارگردانی ایلدیکو انیادی به نمایندگی از مجارستان، «خوشبختی» ساخته الن گومه از سنگال، «میدان» ساخته روبن اوستلوند از سوئد، «توهین» ساخته زیاد دوئیری از لبنان، «فاکس ترات» به کارگردانی ساموئل مائوز و «زخم» ساخته جان ترنگوو به نمایندگی از آفریقای جنوبی ۹ فیلمی هستند که در رقابت شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی اسکار ۲۰۱۸ باقی ماندند.

نامزدهای نهایی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۳ ژاویه ۲۰۱۸ (سوم بهمن) اعلام خواهند شد و مراسم اعطای جوایز این رویداد مهم سینمایی نیز روز چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار خواهد شد.

ه خ / ا.ا

نظر شما
ارسال نظر
+