پخش زنده
English عربي
يكشنبه 6 اسفند ماه 1396 ساعت: 17:27171
-
الف
+

آیا زلزله کرمانشاه فیلم می‌شود؟

رضا مقصودی کارگردان فیلم «خجالت نکش» قصد دارد فیلمی درباره زلزله کرمانشاه بسازد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از مهر، رضا مقصودی کارگردان فیلم سینمایی «خجالت نکش» که در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر سیمرغ بهترین کارگردان فیلم اولی را به خود اختصاص داد، درباره این اثر گفت: در حال حاضر ما مشغول انجام یک سری تغییرات بسیار کوچک روی این اثر برای اکران عمومی هستیم با این حال این فیلم با همان زمان ۹۰ دقیقه که در جشنواره به نمایش گذاشته شد، اکران می شود. این را هم باید بگویم که هنوز تصمیمی برای نمایش عمومی این فیلم نگرفته ایم.

وی در ادامه با اشاره به دیگر فعالیت‌هایش عنوان کرد: ما در حال حاضر مشغول تحقیق و جمع آوری اطلاعات برای نگارش فیلمنامه‌ای در رابطه با زلزله کرمانشاه هستیم. به همین منظور دستیارم چند سفر به کرمانشاه داشته است و من نیز به زودی به این استان سفر می‌کنم.

مقصودی بیان کرد: به محض اینکه تحقیقات ما به پایان برسد شروع به نگارش فیلمنامه می‌کنیم البته در حال حاضر ضمن انجام تحقیقات، یادداشت‌برداری هم می‌کنم با این وجود باید عنوان کنم که بعد از عید نوروز شروع به نگارش این فیلمنامه می‌کنم.

این کارگردان با اشاره به موضوع این اثر اظهار کرد: در این سرزمین زلزله چیزی است که هیچگاه موضوعیت خود را از دست نمی‌دهد از همین رو شاید موضوع زلزله کرمانشاه روزی از یادها برود و فراموش شود ولی موضوع زلزله همواره وجود دارد بر همین اساس حوادثی از این دست عرصه‌هایی برای بروز ویژگی‌های انسانی و موضوعاتی مثل مصیبت، فراغ، دور افتادن و ... است و این مسایل می‌توانند تبدیل به فیلم شوند.

وی در پایان بیان کرد: ما در شهرهای زلزله زده کرمانشاه به فیلمبرداری می‌پردازیم اما هنوز درباره زمان آغاز تولید این اثر به قطعیت نرسیده‌ایم با این وجود می‌دانم که در سال آینده این فیلم کلید می‌خورد.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر
+