پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
يكشنبه 18 آذر ماه 1397 ساعت: 16:14624
-
الف
+

سیاوش خیرابی و شهرام عبدلی در «گذر لوطی هاشم»

«گذر لوطی هاشم» با بازی شهرام عبدلی، سیاوش خیرابی و زهرا جهرمی روی صحنه می‌رود.

«گذر لوطی هاشم» با بازی شهرام عبدلی، سیاوش خیرابی و زهرا جهرمی روی صحنه می‌رود.

به گزارش آی‌فیلم، نمایشنامه «گذر لوطی هاشم» که به کارگردانی حسین تبریزی در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود توسط ابوالفضل حاجی علی‌خانی نوشته و میثم آهنگری تهیه‌کننده آن است.
«گذر لوطی هاشم» داستان عشق لیلا دختر مرحوم آشیخ فرج اله را روایت می‌کند. لیلا (زهرا جهرمی) ۱۰ سال چشم انتظار پسر عمویش نادر (سیاوش خیرابی) بوده تا تحصیل طب را در فرنگ به پایان رساند و به وطن بازگردد. فرخ (شهرام عبدلی) لوطی اول پاتخت، پهلوان محله، دوست دیرینه و یار بازی کودکی لیلا و نادر است که در غیاب نادر چندین نوبه از لیلا خواستگاری نموده. سرانجام نادر می آید و جدالی شیرین و تلخ میان این ۳ تن یار دبستانی شعله ور می شود.
حسین تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون است که فیلم‌های سینمایی (افسونگر)- «مسئله مهین مشکل ملیحه» و… را کارگردانی کرده است. همچنین فیلم سینمایی «سلام علیکم حاج‌ آقا» به کارگردانی حسین تبریزی وتهیه کنندگی محمد رضا محمدی به زودی از این گروه اکران خواهد شد. مجری طرح این فیلم میثم آهنگری است و این فیلم یک کمدی خانوادگی محسوب می‌شود. این اولین تجربه کارگردانی تئاتر حسین تبریزی است.
این نمایش روایت عاشقانه‌ای است که در اوائل دوره پهلوی اول می‌گذرد و داستان عشق لیلا را روایت می‌کند. او ۱۰ سال چشم انتظار پسرعمویش نادر است که تحصیلاتش را در فرنگ به پایان رسانده. با برگشتن نادر به ایران فرخ،‌ لوطی اول پایتخت که در غیاب نادر چندین نوبه از لیلا خواستگاری کرده بود،‌ باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از:مشاور کارگردان: صدرالدین حجازی، نویسنده: ابوالفضل حاجی علی‌خانی، کارگردان: حسین تبریزی، تهیه‌کننده: میثم آهنگری، دستیار ۱ کارگردان وبرنامه ریز: محمد عفراوی، دستیار کارگردان: حامد بیسادی، مدیر تبلیغات و مشاور رسانه: مریم نراقی، طراح گرافیک، عکاس و ساخت تیزر، طراح نور: رضا خضرایی، مدیر تولید: علی کریمی _فرهاد تبریزی، مدیر تدارکات: فرهاد هوا خواه منشی صحنه: میلاد کریمی، طراح صحنه: شهرام قدیری، مدیر صحنه و دکوراتور: یزدان شیری، طراح گریم و لباس: سهیلا جوادی.

س م / س م

نظر شما
ارسال نظر
کاربر مهمان

سیاوش خیرابی بازیگر مورد علاقه ام

کاربر مهمان

چه اسمای عجیب غریبی میذارن تو تئاتر. گذر لوطی هاشم شد اسم آخه؟