پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
975
-
الف
+

رضایت مخاطب، ارزشمندترین اتفاق است

بهنام تشکر بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص فعالیت‌های هنری‌اش با آی‌فیلم به گفت‌وگو پرداخت.

بهنام تشکر را شاید بیشتر از «ساختمان پزشکان» به یاد داشته باشیم. شاید بعضی‌ها هم باشند که تک سکانس بازی‌اش در «مختارنامه» داوود میرباقری را به یاد بیاورند ولی به تقریب زیاد، بهنام تشکر معروف و دوست‌داشتنی از ساختمان پزشکان گل کرد. آن‌هم درست زمانی که در کنار «هومن برق‌نورد» به عنوان زوج هنری‌اش ظاهر شد. تشکر بعد از بازی در ساختمان پزشکان، در «دزد و پلیس»، «تاکسی پلیس»، «دودکش»، «پادری» و «لیسانسه‌ها» نیز توانست توانایی خود را ثابت کند. لیسانس اقتصاد بازرگانی دارد و از سال 75 فعالیت تئاتری‌اش را شروع کرد. او بیشتر از اینکه بازیگر سینما و تلویزیون باشد بازیگر تئاتر است. با او به بهانه بازی‌اش در ساختمان پزشکان در شبکه آی‌فیلم انگلیسی گفت‌وگو کردیم.

آقای تشکر. چند وقتی است سریال «ساختمان پزشکان» از شبکه آی‌فیلم انگلیسی پخش شده است و توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. شما با سریال «ساختمان پزشکان» اولین کار تلویزیونی خود را تجربه کردید. همان ابتدا که این کار را به شما پیشنهاد دادند، به قول معروف استرس و یا ترس خاصی نداشتید؟

اوایل این ترس و استرس را داشتم، با این که "مهراب قاسم خانی" و "پیمان قاسم خانی" این متن‌ها را می‌نوشتند، اما باز هم ترس داشتم، قاسم خانی‌ها در ایران تقریبا می‌شود گفت که خیلی خوب هستند، اوایل کار، ترس داشتم ولی وقتی وارد کار شدم با سروش صحت عزیز و با دوستان بازیگر به تعامل رسیدم و کار، خیلی هم برای من لذت بخش شد و یکی از کارهایی بود که همیشه به یادم خواهد بود و خواهد ماند و فکر می‌کنم هنوز هم که در بعضی کانال‌ها که پخش می‌شود مردم آن را دوست دارند.

بسیاری از بازیگران مطرح سینما، کار خود را از تلویزیون شروع کردند ولی در ادامه فعالیتشان دیگر به تلویزیون برنگشتند. اما شما پس از دیده شدن در تلویزیون با این که در سینما هم فعالیت داشتید، اما همچنان در تلویزیون هم سریال بازی می‌کنید.

برای من ارزشمندترین اتفاق در هر کار هنری، رضایت مخاطب است و من باید بگویم که مخاطب تلویزیون را خیلی دوست دارم و این که شما می‌فرمایید سریال «ساختمان پزشکان» در میان تلویزیون مخاطبان انگلیسی زبان آی‌فیلم هم کاری که من در آن بازی کردم دیده شده و مورد توجه قرار گرفته است، باعث خوشحالی است و من به این قضیه افتخار می‌کنم. من به عشق همین مخاطبان است که در تلویزیون سریال بازی می‌کنم.

حالا که صحبت از مخاطبان بین‌المللی رسانه ملی و شبکه آی‌فیلم شد، به نظر شما یک سریال چطور می‌تواند به جذب مخاطبان این چنینی کمک کند؟

ببینید ما در بیشتر آثار اجتماعی که می‌سازیم با توجه به این که فیلمنامه‌های خوبی داریم اما چون آن‌ها ایرانیزه شده است خیلی کمتر از سریال‌های طنز می‌تواند به جذب مخاطب کمک کند. به نظر من زبان طنز در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای منطقه و کشورهایی که خب ارتباط بیشتری با آن‌ها داریم زبان مشترکی است ولی موضوعات اجتماعی در هر کشوری متفاوت است. به همین دلیل است که کارهای مذهبی-تاریخی مثل مختارنامه و یوسف پیامبر که زبان مشترک در اکثر کشورها دارد، بیشتر دیده می‌شود ولی امیدوارم ارتباط رسانه‌های خارجی با یکدیگر بهتر شود تا بشود هم ما و هم آن‌ها از کارهای هنری یکدیگر استفاده کنیم.

آقای تشکر. در ایام نوروز فیلم سینمایی «زندانی‌ها» قرار است به روی پرده سینما برود. کمی درباره نقشتان توضیح بدهید.

خب ترجیح می‌دهم درباره آن توضیح ندهم اما این را بگویم که نقشم درباره یک زندانی است که قرار است از روی زندگی‌اش فیلم ساخته شود. به مخاطبان پیشنهاد می‌دهم که حتما این فیلم را ببینند.

 

گفت‌وگو: هانیه خاوری

 

نظر شما
ارسال نظر