پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
570
-
الف
+

بی‌سابقه‌ترین حضور چینی‌ها در نمایشگاه کتاب تهران

چینی ها میهمان ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

چینی ها میهمان ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هستند. 

به گزارش آی فیلم به نقل از تسنیم، «لین لیینگ» معاون مدیرکل دفتر تبلیغات صادرات و واردات کمیته مرکزی جمهوری خلق چین در نشست تشریح برنامه‌های این کشور در نمایشگاه کتاب تهران گفت:‌ بی‌سابقه‌ترین حضور در تاریخ چین را با 15 هزار کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خواهیم داشت و شعار ما آشنایی با کشور چین است.

وی افزود: هدف ما از انتخاب این شعار این بود که ملت بزرگ ایران و چین زیبایی‌های یکدیگر را از طریق کتاب ببینند غرفه چین در نیم طبقه دوم شبستان در فضایی بالغ بر 600 متر مربع بنا شده است که 500 متر آن به کتابهای ناشران و 100 متر هم به آثار تصویرگران اختصاص دارد و ما بالغ بر 100 اثر از 50 تصویرگر چینی را به نمایش گذاشته‌ایم، همچنین 200 نفر از 94 انتشارات کشور چین در نمایشگاه حضور خواهند یافت. حضور ما در این نمایشگاه برایمان اهمیت بسیار داشته و فعالیتهای مختلف فرهنگی را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: ما بالغ بر 15 هزار کتاب در این نمایشگاه عرضه خواهیم کرد که بخشی از آنها به تألیفات رهبر جمهوری خلق چین اختصاص دارد که دیدگاه‌های وی را منعکس می‌کند، هدف ما از عرضه این کتابها این است که همه افرادی که این کتابها را می‌خوانند بتوانند با چین مدرن فعلی آشنا شوند.

ا.ز

نظر شما
ارسال نظر