پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
545
-
الف
+

ایران در نمایشگاه کتاب کره جنوبی حضور می‌یابد

ایران برای دومین سال متوالی و براساس تفاهم‌نامه‌ تبادل رایگان غرفه با نمایشگاه کتاب سئول در این نمایشگاه حضور دارد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از تسنیم،‌ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب سئول صبح روز چهارشنبه( 29 خرداد) با حضور "یانگ وو پارک" وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی، رییس انجمن ناشران کتاب کره و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر داخلی و خارجی در مرکز نمایشگاهی «کوئکس» و با حمایت وزارت فرهنگ، ورزش و توریسم کره‌ جنوبی برگزار شد.

مؤسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران بر اساس تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین نمایشگاه کتاب سئول و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این نمایشگاه حضور یافته و فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

گفتنی است، حضور در دو کنفرانس بین‌المللی و سخنرانی در موضوعات مرتبط با نشر کتاب در ایران معرفی طرح بورسیه برای ناشران و معرفی کتاب‌های طرح «گرنت» از جمله برنامه‌هایی است که در غرفه ایران دنبال می‌شود.

این نمایشگاه پنج‌روزه بزرگ‌ترین جشنواره کتاب در کره جنوبی است که در سال 1954 به‌عنوان یک نمایشگاه کتاب ملی آغاز به کار کرد و در سال 1995 به سطح بین‌المللی گسترش یافت. اصلی‌ترین هدف تأسیس آن، جهانی‌شدن انتشارات این کشور، تقویت رقابت در حوزه صنعت چاپ و نشر، ایجاد فضای مطالعه در جامعه و گسترش فرصت‌های فرهنگی برای کره‌ای‌ها است.

در مراسم افتتاحیه که در سالنB مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب کره جنوبی (COEX) و در مجاورت مرکز تبادل رایت و ترجمه متقابل (Right center) برگزار شد، وزیر فرهنگ این کشور به همه ناشران شرکت‌کننده و کشورهایی که در این نمایشگاه حضور داشتند خوش‌آمد و از حضور آن‌ها در این نمایشگاه تشکر کرد. وی هدف از برپایی این نمایشگاه را گسترش فرهنگ خواندن و مطالعه و انس با کتاب به‌ویژه در میان جوانان برشمرد و گفت: به‌رغم گسترش سریع تکنولوژی در جهان امروز، کتاب نه‌تنها جای خود را از دست نداده، بلکه آن را باید به‌عنوان عامل و محرک همه این پیشرفت‌ها دانست.

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر