پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
1132
-
الف
+

"پندار اکبری" از بازی در «گاندو» گفت

بازیگر «گاندو» از دشواری های ساخت این سریال می گوید

به گزارش آی‌فیلم به نقل از خبرگزاری فارس، "پندار اکبری" بازیگر سریال «گاندو» گفت: سریال‌هایی از این دست می‌تواند ذائقه مخاطب را تغییر دهد، همین‌که مردم از تماشای این سبک سریال‌ها استقبال می‌کنند، یعنی اینکه این نوع سریال‌سازی را دوست دارند. پس چرا ما نباید به این سمت برویم؟

وی درباره نقش خود در این سریال گفت: به طور معمول در پرداخت شخصیت‌هایی اینچنینی وارد زندگی شخصی فرد نمی‌شوند و فقط بُعد کاری او را نشان می‌دهند و طبیعتا اطلاعاتی از زندگی شخصی مامور مربوطه را به مخاطب نمی‌دهند و اینها همان فاکتورهایی است که خود بازیگر باید به نقشش اضافه کند و من نیز طی مشورت با آقای افشار نکته‌های ریز شخصیتی سعید را پیدا کردم.  

"اکبری" درباره تحقیق‌هایی که لازم بود برای نزدیک شدن به شخصیت یک مامور امنیتی انجام دهد، گفت: مدتی قبل از تصویربرداری کلاس‌های آموزشی برای ما تدارک دیده بودند و در کنار آن از حضور مشاوران امنیتی و نظامی استفاده می‌کردیم و آنها ما را از نوع فعالیت‌هایشان و رفتن به عملیات آگاه می‌کردند. همچنین کلاس‌های ‌تیراندازی و امنیتی نیز برایمان برگزار می‌کردند که همگی در بازی این نقش‌ها کمک‌های بسیاری به گروه بازیگری کرد.

بازیگر سریال گاندو با اشاره به چالش‌هایی که با نقش یک مامور امنیتی داشته‌ است نیز گفت: بازی کردن در یکی دو سکانس برایم زیاد راحت نبود، یکی از آنها سکانسی بود که باید با یکی از بازیگران خارجی سریال به زبان انگلیسی مکالمه می‌کردم، با اینکه تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارم و معلم زبان هم حین تصویربرداری ما را همراهی می‌کرد، اما برایم راحت نبود. موضوع دیگر که ذهنم را به خود مشغول کرده بود این بود که عموماً در سریال‌های پر بازیگر ممکن است برخی بازیگران خوب دیده شوند و برخی هم نه و همه چیز بعد از پخش مشخص می‌شود و متوجه شدم وقتی چارچوب قصه‌ای درست تعریف شده باشد همه بازیگران به یک اندازه دیده می‌شوند و هیچ نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که حین تولید این سریال داشته‌اند، بیان داشت: همیشه یکسری اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی برای هر کاری پیش می‌آید. اما در گاندو بخشی از سختی کار به هماهنگی هواپیما، اتوبان‌ها، اماکن عمومی که در آنها تصویربرداری ممنوع است و ... اختصاص پیدا می‌کرد که خب این اتفاق‌ها دست گروه سازنده نبود و با برنامه‌ریزی‌های از قبل صورت گرفته مرتفع می‌شد.

Image result for ‫پندار اکبری در گاندو‬‎

این بازیگر با اشاره به ارتباط دوستانه‌ خودش و بازیگران جوان گروه پنج نفره‌ ماموران امنیتی، بیان داشت: تا به حال با این دوستان همکاری نداشتم و این اولین بار بود که با هم کار می‌کردیم و آنقدر فضای دوستانه‌ای بین ما برقرار بود که سختی‌ها به چشم نمی‌آمد.

وی با بیان اینکه سریال‌های اکشن و معمایی در تمام دنیا مخاطبان خاص خود را دارند، افزود: بسیاری از مخاطبین طرفدار سبک‌هایی هستند که هیجان در آنها غالب است و خودم نیز طرفدار این هیجانم. اگر این سریال‌ها درست و روی اصول و قواعد خود ساخته شود نتیجه خوبی هم در پخش و ارتباط با مخاطب خواهد داشت. تا به حال شبیه به سریال گاندو را کمتر و به طور انگشت شمار در تلویزیون دیدیم و این خیلی بد است. اگر من جای بیننده‌های تلویزیونی بودم قطعا یکی از سریال‌های مورد علاقه‌‌ام ژانر اکشن و معمایی بود و این روزها فقدان این ژانر و خیلی از ژانرهای دیگر مثل کودک، در تلویزیون ما به شدت حس می‌شود.

بیشتر بخوانید:

از «گاندو» بیشتر بدانید+تیزر

چه خبر از فصل دوم گاندو؟

واکنش تهیه‌کننده «گاندو» به حاشیه‌ها

لیلا اوتادی از «گاندو» گفت

آلبوم تصاویر سریال گاندو

افشار به شبهات «گاندو» پاسخ داد

وحید رهبانی در مورد نقشش در سریال «گاندو» گفت

Image result for ‫پندار اکبری در گاندو‬‎

بازیگر سریال «فاصله‌ها» ادامه داد: متاسفانه سریال‌های تلویزیونی ما در طنزها و ملودرام‌های خانوادگی خلاصه شده است که اتفاقا اغلب قصه‌هایشان نیز شبیه به هم است و تنها نام شخصیت‌ها تغییر کرده است، اما شروع و پایان همه سریال‌ها همگی شبیه به هم است. سریال‌هایی مثل «گاندو» می‌تواند ذائقه مخاطب را تغییر دهد، همین‌که مردم از تماشای این سبک سریال‌ها استقبال می‌کنند، یعنی اینکه این نوع سریال‌سازی را دوست دارند. پس چرا ما نباید به این سمت برویم؟

این بازیگر درباره موانعی که در محتوای این سریال داشتند نیز گفت: برای مثال جاسوسی در ثبت احوال کار می‌کند و بعد از پخش سریال به ما اعتراض می‌کنند. در این میان همه می‌دانیم که ظرفیت انتقادپذیری وجود ندارد و در چنین سریال‌هایی تمامی ارگان‌ها به چالش کشیده می‌شوند و زمانیکه انتقاد پذیری وجود نداشته باشد به همان نسبت نیز حمایت نمی‌شود.

Image result for ‫پندار اکبری در گاندو‬‎

وی درباره ادامه دار بودن سریال گاندو نیز گفت: صحبت‌هایی برای تولید ادامه گاندو در فصل بعدی نیز شده است که اصول سریال سازی در همه جای دنیا ادامه دادن سریال‌ها است، اما این جریان هنوز در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شود و اگر هم اتفاقی افتاده موفق نبوده است.

از گاندو بیشتر بدانید+ تیزر

واکنش تهیه‌کننده گاندو به حاشیه‌ها

س.ح/ ا.ز

نظر شما
ارسال نظر