پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
693
-
الف
+

«گاندو» پربیننده‌ترین سریال تلویزیون

سریال گاندو با حدود 44 درصد بیننده در صدر پربیننده‌ترین سریال‌های جدید تلویزیون قرار گرفت.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از صبا، مرکز تحقیقات سازمان صداو سیما براساس نظرسنجی که بیستم تیرماه ۹۸ از سراسرکشور داشته است اعلام کرد: ۸۰٫۵ درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگو، ورزش و اخبار بوده و ۵۰٫۲ درصد نیز حداقل یکی از سریال های جدید بوی باران شبکه یک ، خانواده دکتر ماهان شبکه دو و گاندو شبکه سه سیما را دیده اند که در این میان گاندو پربیننده ترین سریال بوده است.

سریال گاندو با حدود ۴۴ درصد بیننده در صدر سریال های جدید تلویزیون قرارگرفتو سریال بوی باران شبکه یک با چهاردرصد اختلاف و مخاطب ۴۰ درصدی در رتبه دوم پربیننده ترین سریال قرار گرفته است.

سریال بوی باران مجموعه ای ۷۵ قسمتی است که تا زمان نظرسنجی مرکزتحقیقات ۲۱ قسمت از آن پخش شده است و پخش آن همچنان ادامه دارد.

خانواده دکتر ماهان سریال شبانگاهی شبکه دو سیما نیز براساس این نظرسنجی با ۱۸٫۲ درصد دررتبه سوم سریال های جدید درحال پخش قرارگرفته است.

مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما همچنین درخصوص ویژگی‌های مختلف پربیننده ترین سریال این روزهای تلویزیون یعنی گاندو نظر مردم را جویا شده است.

براساس این نظرسنجی بیش از ۸۹ درصد از مخاطبان این سریال در حد زیاد از آن رضایت داشته اند و بیش از ۷۳ درصد هم آن را درحد زیاد باورپذیر دانسته اند.

از نظر ۶۰٫۷ درصد از بینندگان ،مهم ترین پیام سریال گاندو نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده است و حدود ۷۹ درصد از آنها هم معتقدند این سریال در حد زیاد توانسته است مردم را با فعالیت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند.

از منظر ۸۲٫۲ درصد از بینندگان ،سریال گاندو توانسته است در حد زیاد باعث اعتماد سازی مردم به قدرت و توان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور شود .

این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت سریال گاندو را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که ۹۱ درصد از آنها این سریال را در نمایش هوش و ذکاوت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در حد زیاد موفق دانسته اند.

براین اساس، ۹۰٫۳ درصد از بینندگان ،این سریال را در نمایش احساس مسئولیت و تعهد نیروهای امنیتی،۸۶٫۹ درصد درنمایش به کارگیری افراد جوان در شبکه اطلاعاتی و امنیتی کشور، ۸۶٫۳ درصد درنمایش مهارت و توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، ۸۳٫۵ درصد در نمایش تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نیروهای امنیتی و ۸۰٫۱ درصد در نمایش هوشیاری نسبت به پدیده نفوذ در حد زیاد موفق توصیف کرده اند.

از بینندگان گاندو درباره دلایل تماشای این سریال پرسیده شده است که ۵۳٫۶ درصد جذابیت موضوع و داستان سریال را عمده ترین دلیل خود اعلام کرده اند.

همچنین ۱۴ درصد از مخاطبان، واقعی بودن موضوع و ۱۱٫۵ درصد هم سرگرمی و پرکردن وقت را عامل اصلی دیدن این سریال دانسته اند.

بیشتر بخوانید:

گفتگو با مایکل هاشمیان

از فصل دوم گاندو چه خبر؟

م ه / ص گ

نظر شما
ارسال نظر