پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
سه شنبه 1 مرداد ماه 1398 ساعت: 14:39281
-
الف
+

اعلام نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما

بهترین های جشن خانه سینمای ایران در بخش‌های مختلف معرفی شدند

نامزدهای دریافت جوایز در بیست و یکمین جشن خانه سینمای ایران در بخش‌های مختلف از جمله فیلم، فیلمنامه، بازیگر زن و بازیگر مرد معرفی شدند. 

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی این رویداد هنری، نامزدهای دریافت جوایز در بیست و یکمین جشن خانه سینمای ایران پس از بررسی و شمارش آراء توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی،به شرح ذیل اعلام شدند:

نامزدهای بهترین فیلم:

 ۱- تنگه ابوقریب  به تهیه‌کنندگی  سعید ملکان

۲- سرخپوست  به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی

۳- شبی که ماه کامل شد  به تهیه‌کنندگی  محمدحسین قاسمی

۴- متری شیش و نیم  به تهیه‌کنندگی  سید جمال ساداتیان

۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی

 نامزدهای بهترین کارگردانی:

 ۱- محسن امیریوسفی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

۲- نیما جاویدی  برای فیلم  سرخپوست

۳- نرگس آبیار  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۴- سعید روستایی  برای فیلم  متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

 نامزدهای بهترین فیلمنامه:

 ۱- محسن امیریوسفی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۳- نیما جاویدی  برای فیلم  سرخپوست

۴- سعید روستایی  برای فیلم  متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

 ۱- شیرین یزدان‌بخش  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

۳- سارا بهرامی  برای فیلم  دارکوب

۴- الناز شاکردوست  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۵- باران کوثری  برای فیلم  عرق سرد

۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

 ۱- نوید محمدزاده  برای فیلم  سرخپوست

۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- امیر جدیدی  برای فیلم  عرق سرد

۴- پیمان معادی  برای فیلم  متری شیش و نیم  

۵- نوید محمدزاده  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

 ۱- ستاره پسیانی  برای فیلم  سرخپوست

۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- شبنم مقدمی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۴- سحر دولتشاهی  برای فیلم  عرق سرد 

۵- لیلی رشیدی  برای فیلم  عرق سرد 

 نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

 ۱- سیامک انصاری  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام

۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- نوید محمدزاده  برای فیلم  متری شیش و نیم

۴- فرهاد اصلانی  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

۵- نوید پورفرج  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

 ۱- حمید خضوعی ابیانه  برای فیلم  تنگه ابوقریب

۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

۳- علیرضا زرین‌دست  برای فیلم  سرو زیر آب

۴- حمید خضوعی ابیانه  برای فیلم  غلامرضا تختی  

۵- پیمان شادمانفر  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین تدوین:

 ۱- مصطفی خرقه‌پوش  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عماد خدابخش  برای فیلم  سرخپوست

۴- بهرام دهقانی  برای فیلم  متری شیش و نیم    

۵- مهدی سعدیهومن سیدی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

 ۱- جهانگیر میرزاجانی  برای فیلم  آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- محمدرضا شجاعی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۳- کیوان مقدم  برای فیلم  غلامرضا تختی

۴- بهزاد آدینه  برای فیلم  مارموز   

۵- محسن نصرالهی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

 ۱- جهانگیر میرزاجانی  برای فیلم  آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

۳- محمدرضا شجاعی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۴- غزاله معتمد  برای فیلم  متری شیش و نیم   

۵- مارال جیرانی برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین صدابرداری:

 ۱- محمود سماک‌باشی  برای فیلم  آشغال‌های دوست داشتنی

۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب

۳- عباس رستگارپور  برای فیلم  سرو زیر آب

۴- مهدی صالح کرمانی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد   

۵- بهمن اردلان برای فیلم  مارموز

۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم   

۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین صداگذاری:

 ۱- امیرحسین قاسمی  برای فیلم  تنگه ابوقریب

۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد   

۳- حسین ابوالصدق  برای فیلم  قانون مورفی

۴- سید علیرضا علویان  برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده 

۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم  من دیوانه نیستم

 نامزدهای بهترین موسیقی:

 ۱- کارن همایونفر  برای فیلم  اتاق تاریک

۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- بهزاد عبدی  برای فیلم  سرو زیر آب

۴- ستار اورکی  برای فیلم  ماهورا 

۵- پیمان یزدانیان برای فیلم  متری شیش و نیم  

 نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

 ۱- سعید ملکان  برای فیلم  تنگه ابوقریب

۲- زهرا کمالیفاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

۳- ایمان امیدواری  برای فیلم  سرخپوست

۴- ایمان امیدواری  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۵- سعید ملکان برای فیلم  غلامرضا تختی  

 نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

۱- محمد لطفعلی  برای فیلم  بمب یک عاشقانه آرام

۲- جواد مطوری محسن خیرآبادیمحمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- جواد مطوری برای فیلم  سرخپوست

۴- فرید ناظر فصیحی  برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۵- جواد مطوری برای فیلم  قانون مورفی  

 نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

 ۱- محسن روزبهانی  برای فیلم  تنگه ابوقریب

۲- محسن روزبهانی  برای فیلم سرو زیر آب

۳- آرش آقابیگ برای فیلم  شبی که ماه کامل شد

۴- حمید رسولیان  برای فیلم  ماهورا

۵- ایمان کرمیان برای فیلم  مغزهای کوچک زنگ زده  

 نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفرفرزاد خوشدست

 نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:

۱- یاسر طالبی برای فیلم  دلبند

۲- لقمان خالدی برای فیلم  مهمانی خداحافظی

۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه:

۱- سیاوش شهابی برای فیلم  تشریح

۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S

۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

 نامزدهای بهترین فیلم  انیمیشن: 

 ۱- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

۴- مهین جواهریان برای فیلم  زر زری کاکل زری

۵- آریا نسب فیضی  برای فیلم آقای بی‌تفاوت

در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌شود.

ه خ/ا.ز

نظر شما
ارسال نظر