پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
595
-
الف
+

تصویربرداری «ایل دا» نیمه مرداد آغاز می‌شود

تصویربرداری سریال 26 قسمتی «ایل دا» در حوزه دفاع مقدس، نیمه مرداد در خرم‌آباد آغاز می‌شود.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از صبا، تصویربرداری پروژه «ایل دا» به کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی سیدعلیرضا سبط‌احمدی از نیمه مرداد در مناطق روستایی شهرستان خرم‌آباد آغاز خواهد شد.

«ایل دا» به نویسندگی نوشین پیرحیاتی در ۲۶ قسمت و ۸۰ لوکیشن مختلف در مناطق بکر و منحصربه‌فرد لرستان و در فضایی کاملا روستایی و بومی تولید خواهد شد.

موضوع این سریال اتحاد، همبستگی و ایستادگی مردان و زنان عشایر و روستایی مناطق مرزنشین و غرب کشور برابر متجاوزان خارجی، خائنان داخلی به خاک این مرز و بوم و وطن‌فروشان است؛ و قصه ایثار و فداکاری مردم غرب کشور در سال‌های ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ را روایت می‌کند.

حضور بیش از ۱۳۵ بازیگر در نقش‌های مختلف، این پروژه را به یکی از پربازیگرترین پروژه‌های سال‌های اخیر سیمافیلم در حوزه دفاع مقدس تبدیل کرده است که حدود ۳۵ نفر از آنها از بازیگران صاحب‌نام سینما و تلویزیون هستند و بیش از ۱۰۰ نفر از بازیگران تلویزیون و تئاتر استان لرستان به نقش‌های این سریال جان می‌دهند.

بهره‌گیری از حجم بالای جلوه‌های ویژه میدانی و بصری از ویژگی‌های این اثر می‌باشد که عظیم محمدی و سینا قویدل این کار را برعهده دارند.

رضا خسروی که تاکنون آثار موسیقیایی او در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی شنیده شده است با بهره‌گیری از موسیقی فولکلوریک لری و آواهای محلی منطقه، موسیقی این سریال را خواهد ساخت.

در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از عملیات پیش‌تولید این مجموعه به پایان رسیده است. رضا حاج‌درویش آخرین دکورها و لوکیشن‌های پروژه را در منطقه رِیمَله و قلعه‌سنگی خرم‌آباد طراحی و آماده می‌کند و همینطور دلیله صوفیانی با بهره‌گیری از پوشش لباس‌های منطقه لرستان در مراحل پایانی طراحی لباس و دوخت آنها است.

در سریال «ایل دا» زن و مرد ایرانی تفنگ‌به‌دست و در کنار هم، از مام میهن تا پای جان دفاع می‌کنند.

م ه/م گ

نظر شما
ارسال نظر