پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
545
-
الف
+

«یه‌ وا» راهی آمریکا می‌شود

فیلم سینمایی «یه ‌وا» ساخته آناهید آباد از سوم آبان درایالت کالیفرنیا آمریکا به نمایش در می‌آید

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در آستانه اکران فیلم سینمایی «یه ‌وا» اثر آناهید آباد در پخش سراسری آمریکا، پوستر این فیلم سینمایی نیز رونمایی شد.

اکران فیلم سینمایی «یه‌ وا» از ۲۵ اکتبر برابر با ۳ آبان در ایالت نیویورک آمریکا آغاز خواهد شد. این فیلم همچنین در ادامه از ۱ نوامبر برابر با ۱۰ آبان در ایالت کالیفرنیا - شهر لوس آنجلس روی پرده خواهد رفت و بعد اکران آن در ایالت‌های مختلف ادامه خواهد یافت. این فیلم توسط کمپانی «ونرافیلمز» با مدیریت گارینه نظریان انجام می‌شود.

«یه‌ وا» نخستین فیلم آناهید آباد و محصول مشترک ایران و ارمنستان است که در ارمنستان فیلمبرداری شده است و از جمله فعالیت‌های بنیاد سینمایی فارابی در حوزه تولید مشترک محسوب می‌شود.

این فیلم به عنوان نماینده سینمای ارمنستان در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار در جشنواره‌هایی چون مونترال، ونیز، میل‌ولی، پالم‌اسپرینگز، کلیوند، کوتبوس و... حضور داشته است.

«یه‌ وا» روایت داستانی است که به مسائل اجتماعی انسان معاصر می‌پردازد و بازیگرانی چون نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، سرگی توماسیان، ورژ کاسونی، مارجان آودیسیان، روزا آویدیسوا، دیگران داویدیان، نانور پطروسیان، اولینا آدامیان، یلونا ملیک ستیان، پاول مگردیچیان، مارات داویدیان و ... در آن به ایفای نقش پرداختند.

م ه / ا ا

نظر شما
ارسال نظر