پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
144
-
الف
+

برگزیدگان سی‌وششمین جشنواره «فیلم کوتاه تهران»

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با شناخت برگزیدگان به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عصر دیروز (جمعه -24 آبان) در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

در این مراسم جوایز بخش‌های مختلف اهدا شد که ابتدا در بخش «داستان کوتاه برای اقتباس» از «محمد قاسم‌زاده» و هیات داوران دعوت به عمل آمد تا برای اهدای جوایز به صحنه بیایند.

برگزیده سوم: خسرو عباسی خودلان برای شکل عبری کلمات

برگزیده دوم: رقیه کبیری برای پاسبان‌های بطنم

برگزیده اول: علی جلالی برای میدان

همچنین لوح تقدیر و دیپلم افتخار این بخش به «کیوان مهرگان» برای پیوند کتاب و سینما اهدا شد.

در بخش کتاب و سینما نیز دو دیپلم درنظر گرفته شده بود که دیپلم افتخار اول به تورج هیبتی برای لیمبو و دیپلم افتخار دوم به «مینا مشهدی» برای آنجا که باد میوزد، اهدا شد.

بخش کتاب و سینما

برگزیده سوم: امیرمسعود سهیلی برای «فیلمرغ»

برگزیده دوم: سامان حسین پور و اکو زندکریمی برای دیگری

برگزیده اول: علی عزیزی برای اشغال

جوایز تحقیق و پژوهش در فیلم مستند:

تندیس این بخش به مینا مشهدی و حسن نقاشی برای «آنجا که باد می وزد» اهدا شد.

جوایز آسیفا:

تندیس این بخش به سمانه شجاعی برای انیمیشن جسم خاکستری اهدا شد.

نشان انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند به روح الله اکبری برای مستند جلیل و خلیل اهدا شد.

جوایز بخش هنر و تجربه:

لوح تقدیر این بخش نیز به فیلم عزیز ساخته مهدی موسوی بَرزُکی اهدا شد.

تندیس جشنواره این بخش نیز به فیلم انیمیشن کلاف ساخته ملیحه غلامزاده اهدا شد.

جوایز ایسفا:

با تقدیر از دو فیلم گرگ ها و پاندای قرمز، مدال ایسفا و لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی به پیام رضایی برای فیلم به سبک زمین اهدا شد.

جوایز یونیسف:

تندیس یونیسف، لوح تقدیر و دوربین فایو دی به مریم زارعی برای فیلم مگرالن اهدا شد.

جوایز بخش بین الملل:

انیمیشن یک دیگر به کارگردانی سارا طبیب زاده و فیلم آشمینا از کشور نپال به کارگردانی دکلر برنسون جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کردند.

جایزه داستانی:

فیلم نهایت راحتی از کشور فنلاند

جایزه بخش پویانمایی:

فیلم مهاجرت از کشور صربستان

جایزه بخش تجربی:

فیلم مکان ها از کشور اسپانیا

جایزه بخش مستند:

فیلم تاریخچه گرگها از کشور پرتغال

جایزه بزرگ و مبلغ سه هزار یورو به فیلم برادری از کشور کانادا اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم با موضوع انسجام ملی:

دیپلم افتخار و پنجاه میلیون ریال به فیلم لِسِک به کارگردانی محمدرضا وطن دوست

جایزه بهترین فیلم با موضوع نشاط و امید به آینده:

دیپلم افتخار و پنجاه میلیون ریال به رضا جمالی برای فیلم اینجا جایی برای فرود نیست

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری:

دیپلم افتخار و پنجاه میلیون ریال به مجتبی موسوی برای فیلم آقای گوزن

جایزه بهترین موسیقی فیلم:

دیپلم افتخار و پنجاه میلیون ریال برای هومن راد ساخت موسیقی فیلم کلاف

جایزه بهترین فیلم با موضوع هویت ملی:

سیم ششم ساخته بهرام عظیمی

جایزه بهترین بازیگری:

ضمن تقدیر از بازیگران پیشکسوت از جمله گلاب آدینه، بابک کریمی، ترانه علیدوستی که در آثار امسال حضور داشتند

جایزه بهترین بازیگر زن:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به یاسمن نصیری برای فیلم عزیز اهدا شد.

جایزه بهترین فیلمبرداری:

تندیس جشنواره و مبلغ هفتاد میلیون ریال به مسعود امینی تیرانی برای فیلم جونده اهدا شد.

جایزه بهترین تدوین:

تندیس جشنواره و مبلغ هفتاد میلیون ریال به اسماعیل علیزاده برای فیلم بی ریختی اهدا شد.

جایزه بهترین طراحی صدا:

تندیس جشنواره و مبلغ هفتاد میلیون ریال به مصطفی بهمنی برای فیلم عزیز اهدا شد.

جایزه بهترین فیلمنامه:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به فیلم امتحان نوشته سونیا حداد و فرنوش صمدی اهدا شد.

بخش پویانمایی:

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به کلاف به کارگردانی ملیحه غلامزاده اهدا شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به فیلم گرسنگی به کارگردانی زهرا رستم پور اهدا شد.

بخش مستند:

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به مستند آنجا که باد می وزد به کارگردانی مینا مشهدی مهدی اهدا شد.

بخش تجربی:

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ یکصد و بیست میلیون به فیلم «به سبک زمین» به کارگردانی پیام رضایی اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم تجربی:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به فیلم وقتی زنی کنار گلی نشسته بعد از 154 سال خسته می‌شود ساخته شهریار حنیفه اهدا شد.

بخش داستانی:

جایزه بهترین کارگردانی:

تندیس جشنواره و جایزه نقدی این بخش به مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران:

تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به سعید نجاتی برای فیلم دابر اهدا شد.

بهترین فیلم در بخش سینمای ملی:

تندیس جشنواره و جایزه نقدی این بخش به فیلم عزیز به کارگردانی سید مهدی موسوی برزکی اهدا شد.

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:

تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش به فیلم کوچه ساخته محمدرضا مصباح اهدا شد.

نظر شما
ارسال نظر