پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
357
-
الف
+

برگزاری جشنواره «آینه دار» در تالار رودکی

برنامه اجراهای ششمین دوره جشنواره موسیقی نواحی «آینه دار» منتشر شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره «آینه دار»، برنامه کامل اجراهای ششمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» که روزهای ۲۰ تا ۲۲ آذر ماه سال جاری با محوریت موسیقی اقوام ترکمن صحرا، شمال خراسان و جنوب البرز در تالار رودکی تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد، منتشر شد.  

طبق اعلام ستاد برگزاری این رویداد ،نوبت اول فستیوال در ساعت ۱۸ روز چهارشنبه بیستم آذر ماه به هنرمندان تهران اختصاص یافته است که زیر عنوان «غزل‌خوانی تهرون» برنامه های خود را اجرا می کنند. این در حالی است که در نوبت دوم هنرمندانی از منطقه‌ کومش کنسرتی در حوزه «نی ساربانی و چاربه‌دار کومش» را در ساعت ۲۱ برگزار می کنند.

روز پنجشنبه بیست و یکم آذر ماه و در دومین روز آینه‌دار پروژه «ترکمن خالق آیدیم سازلاری» با هنرنمایی هنرمندانی از منطقه‌ ترکمن صحرا ساعت ۱۸ روی صحنه می رود. در نوبت دوم نیز که ساعت ۲۱ اجرا می شود هنرمندانی از منطقه‌ الموت و طالقان و کرج با عنوان «از دژهای الموت تا باغ‌های طالقان» روی صحنه‌ تالار رودکی می‌روند.

در شب سوم ششمین فستیوال آینه‌دار که روز بیست و دوم آذر ماه میزبان دوستداران موسیقی است، نخست هنرمندانی از شمال خراسان پروژه «دوتار و زعفران خراسان» را اجرا می کنند و در ساعت ۲۱ نیز پروژه «از نشیب دشت‌های ترکمن تا فراز قله‌های الموت» به عنوان گزیده ای از اجراهای دوره ششم برگزار خواهد شد.

آیین پایانی ششمین فستیوال موسیقی نواحی آینه روز یکشنبه ۲۴ آذر در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر