پخش زنده
دانلود اپلیکیشن
English عربي
266
-
الف
+

جشنواره فیلم مستند زاگرب به تعویق افتاد

با شیوع ویروس کرونا شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند زاگرب به تعویق افتاد.

با شیوع ویروس کرونا شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند زاگرب به تعویق افتاد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از ایرنا، در پی اقدامات احتیاطی دولت کرواسی برای پیشگیری از شیوع و مبارزه با ویروس کرونا، برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند زاگرب ZagrebDox که قرار بود طی روزهای ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۲ فروردین ۹۹ برگزار شود، به تعویق افتاد.

در این دوره از جشنواره ZagrebDox جمعا ۱۱۲ فیلم مستند از فیلمسازان نقاط مختلف جهان شرکت دارند که دو مستندساز ایرانی؛ جلال وفایی با فیلم «خلاف عقربه‌های ساعت» و مهرداد اسکویی با فیلم «سایه بدون آفتاب» (با مشارکت نروژ) نیز در بخش بین الملل این جشنواره با سایر آثار رسیده رقابت می‌کنند.

طبق مصوبات دیروز (۲۱ اسفند ۹۸) ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در کرواسی، بسیاری از جشنواره‌ها و مناسبت های جمعی به تعویق افتاده و برگزاری اجتماع در فضای بسته نیز فقط با صدور مجوز و ضدعفونی کردن کامل فضا امکان پذیر خواهد بود.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت (چهارشنبه) اعلام کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۹۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۹ هزار نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۲ هزار و ۹۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۵۴ مورد رسیده است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۱۱۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد و اسپانیا گسترش یافته و جان هزاران نفر را گرفته است. پزشکان توصیه می کنند با خودمراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

م ن/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر